RN
TwitterFacebook

Duchowa walka w małżeństwie – kawiarenka dialogowa małżonków

Tematem najbliższego spotkania w ramach łomżyńskiej Kawiarenki Dialogowej Małżonków będzie walka duchowa. Podczas konferencji, którą wygłosi diecezjalny moderator Domowego Kościoła ks. Łukasz Andrzejczyk i w dalszej części spotkania, podczas słodkiego poczęstunku i dialogu małżeńskiego z kartą menu rozmowy uwaga zwrócona będzie na toczącą się w nas walkę dobra ze złem.

– W konferencji zacznę od fragmentu z Listu św. Pawła do Koryntian dotyczącego człowieka duchowego i i człowieka zmysłowego i na tej podstawie rozwinę temat walki duchowej w małżeństwie. Człowiek zmysłowy to człowiekiem opierający swoje działania na emocjach i doznaniach zmysłowych. Człowiek duchowy to człowiek, który walczy, który pragnie się nawracać – bo walka duchowa zaczyna się wtedy gdy człowiek się nawraca – mówi ks. Andrzejczyk.

Choć temat jest trudny, pytania zawarte w karcie menu rozmowy pomogą małżonkom przedyskutować kwestie duchowej walki. Sprzyjać będzie temu także nastrojowa muzyka, aura kawiarenki, do której na czas spotkania przystosowana jest sala przy kościele, ciasto, owoce, kawa, rozmowa w cztery oczy i spokój o dzieci, które w tym czasie w innej sali mają zapewnioną opiekę i świetną zabawę.

Spotkanie kawiarenkowiczów odbędzie się w tę niedzielę 28 kwietnia w sali przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży o godz. 15.00. Zgłoszenia pod nr: 607 815 584 lub drogą mailową na adres: kawiarenka-dialogowa-lomza.blogspot.com.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *