TwitterFacebook

Dzielnicowi bliżej mieszkańców Kolna

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”, stale utrzymują kontakt ze społecznością lokalną, jak też z instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. W trakcie spotkań mundurowi poznają oczekiwania społeczeństwa, ale też przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w codziennych sytuacjach i propagują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony weekend, dzielnicowi uczestniczyli w różnych imprezach organizowanych na ich terenach służbowych oraz spotykali się ze społeczeństwem, aby lepiej poznać oczekiwania mieszkańców. Przewodnim tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaski, aby były lepiej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne. Mundurowi radzili również jak należy postępować i na co uważać, by nie paść ofiarą przestępców.

Spotkania były też doskonałą okazją, aby przypomnieć słuchaczom ideę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Policjanci informowali również o możliwości i sposobie korzystania z aplikacji mobilnej Moja Komenda, dzięki której kontakt z Policją, w tym z dzielnicowymi jest bardzo ułatwiony.

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *