RN
TwitterFacebook

Dzień Nauczyciela w Szkołach Katolickich

Dziś Dzień Nauczyciela. Uroczystości połączone ze ślubowaniem klas pierwszych odbyły się również w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To święto całej społeczności szkolnej, nie tylko pedagogów – podkreśla dyrektor Bożena Śliwowska

Poniedziałkowy plan dnia w łomżyńskich Szkołach Katolickich zakładał odpoczynek od nauki i integrację całej społeczności szkolnej. Jest to dzień szczególny dla wszystkich pracowników szkoły. Trzeba pamiętać, że jest to ważny dzień dla uczniów. Mogą w inny sposób spojrzeć na swoich nauczycieli, rozwinąć swoje refleksje o ludziach, którzy mają ogromny wpływ na ich życie – zaznacza dyrektor Bożena Śliwowska.

Pierwsze kilka godzin dzieci i młodzież spędzali razem ze swoimi wychowawcami. Dla uczniów klas pierwszych była to również próba generalna przed uroczystym ślubowaniem, które nastąpiło tuż po godzinie 12:00.  Dopełniła je część artystyczna i wyrazy życzliwości, które dyrektor Bożena Śliwowska skierowała do wszystkich uczniów.

Idealny nauczyciel powinien być konsekwentny i wyrozumiały. Musi wiedzieć, czego chce. Istotna jest również umiejętność przekazania wiedzy. Od tego jest pasja – mówi Zuzanna ChoińskaMłodzi doskonale zdają, że szkoła jest dobrą przestrzenią nie tylko do poszerzania wiedzy merytorycznej. Spędzamy tutaj czas ze swoimi przyjaciółmi. Poznajemy nowych ludzi, rozwijamy się społecznie, doświadczamy nowych środowisk – dodaje  uczennica Karolina Szczepańska.

Święto Edukacji Narodowej zostało uchwalone w kwietniu 1972 roku jako wdzięczność za pracę nauczycieli, ale też upamiętnienie powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej już za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 10 =