RN
TwitterFacebook

Dzień otwarty Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży [FOTO]

To, czego uczą się na co dzień pokazali młodszym. Studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu zorganizowali dzień otwarty uczelni. Można było skorzystać z symulatora pasów, który przywiozła łomżyńska policja, smacznie zjeść, obejrzeć pokaz psów służby więziennej, samoobrony oraz nauczyć się składać spadochron. W laboratoriach obejrzeć eksperymenty budowlane i chemiczne. W auli z zaciekawieniem młodzi słuchali wykładów przygotowanych przez profesorów WSA.

Szczególnie ciekawy był wykład o dronach w rolnictwiemówią uczniowie.

Bardzo fajnie to wszystko zostało zorganizowane, fajny dzień, szkoła jest nowoczesna. Można było zjeść sushi i grochówkę. Ciekawe były też pokazy samoobrony, wiemy już jak się zachować, kiedy ktoś mierzy z broni, albo jakiego chwytu użyć, żeby kogoś położyć na ziemie – dodają.

Jak tłumaczą studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Martyna Gardocka i Dariusz Machnacz, te pokazy to była samoobrona użytkowa w służbach mundurowych. – Pokazaliśmy techniki, których używają policjanci, wojsko czy inne służby do obrony siebie w sytuacjach zagrożenia.

W jednej z sal zorganizowano również strzelnicę, gdzie można było dowiedzieć się jak obchodzić się z bronią i postrzelać do tarczy. Natomiast przed budynkiem odbył się pokaz pracy psów w służbie więziennej.

Współpracujemy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży. Po tej uczelni mamy sporo pracowników. Dlatego przyszłym studentom Bezpieczeństwa Wewnętrznego chcemy pokazać jak wygląda nasza praca, prezentujemy sprzęt, którego używamy na co dzień. Oczywiście są to wszystko środki naszego bezpieczeństwa, czyli tarcze pałki, kajdanki, broń. Są z nami również dwa psy. Jeden to pies specjalny, który służy do wyszukiwania narkotyków, drugi to pies przymusu bezpośredniego, taki który ma za zadanie zatrzymanie np. uciekiniera – tłumaczy kpt. Adam Czerwonko, wychowawca z więzienia w Czerwonym Borze.

Przez cały dzień 1,5 tys. uczniów z całego regionu, ale również z Litwy, odwiedziło Wyższą Szkołę Agrobiznesu. Uczelnia kształci obecnie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Rolnictwo, Towaroznawstwo, Pedagogika i Pielęgniarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *