RN
TwitterFacebook

Dzień skupienia liderów Odnowy

Roli Ducha Świętego w posłudze lidera będzie poświęcony jutrzejszy dzień skupienia. Wezmą w nim udział byli i obecni liderzy 37 istniejących w diecezji łomżyńskiej grup Odnowy w Duchu Świętym. To spotkanie służy między innymi umocnieniu – podkreśla ks. Wojciech Nowacki, koordynator Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji.

Dla liderów i kapłanów opiekujących się naszymi wspólnotami organizujemy cyklicznie dni skupienia i inne wydarzenia związane z formacją. Mamy świadomość, że im większa odpowiedzialność, tym większa konieczność wsparcia i poczucia jedności. Będziemy między innymi modlić się za nowo wybranych liderów i udzielać sobie wzajemnie wskazówek do prawidłowego spełniania funkcji lidera – dodaje ks. Wojciech Nowacki.

Spotkanie w całości dotyczyć będzie roli Ducha Świętego w posłudze lidera, co ma nawiązywać do słów „Duch, który umacnia”. Są one hasłem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2017-2019. Nikt z nas nie jest ekspertem od Ducha Świętego, wszyscy potrzebujemy głębokiej refleksji i większego zrozumienia Jego Osoby – wyjaśnia ks. Nowacki.

Sobotni dzień skupienia odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Początek o 09:30. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w diecezji łomżyńskiej istnieje 37 grup Odnowy w Duchu Świętym. Każda z nich działa przy danej parafii, ma w swoich strukturach animatorów, jednego lidera i księdza jako opiekuna duchowego. Nad nimi znajduje się dwóch koordynatorów, świecki i duchowny. Posiadają oni dekret biskupa, reprezentują wspólnotę poza diecezją. Istotną rolę pełni również diecezjalna Rada Pastoralna, składająca się z wybranych osób, które wspólnie z koordynatorami rozeznają dalszą drogę rozwoju duchowego całej wspólnoty.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =