RN
TwitterFacebook

Dzień Teatru w dobie epidemii

Świętujemy Dzień Teatru Publicznego, który w tym roku ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, nie odbędzie się w dotychczasowej formie.

Co roku do kas teatralnych ustawiały się kolejki po bilety na spektakle za symboliczną kwotę .Rzecznik Instytutu Teatralnego imienia Zbigniewa Raszewskiego Łukasz Orłowski wyjaśniał, że zamiast akcji „Bilet do teatru za grosze” teatry publiczne, które odgrywają wyjątkową rolę, otrzymają pomoc. Podkreślił, że budżet tegorocznej akcji, zostanie w całości przeznaczony na interwencyjne wsparcie teatrów:

Chcemy państwu przypominać o tym, że jest ponad 120 scen publicznych w Polsce, które mają działać dla naszego pożytku, nie dla zysku, a to właśnie teraz robią, mimo ich trudnej sytuacji – powiedział rzecznik Instytutu Teatralnego.

Łukasz Orłowski zaznaczył, że choć na żywo nie zostanie zagrany żaden spektakl, teatry będą przypominać widzom o święcie na różne sposoby. Jak dodał, te działania przeniosą się do internetu:

Część teatrów zaplanowała premiery online, a inne sceny będą świętować ten dzień w symboliczny sposób – wyjaśniał.

Akcja potrwa do 23 maja. Propozycje teatrów, będzie można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Teatralnego, w mediach społecznościowych teatrów oraz na portalu eteatr.pl.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *