RN
TwitterFacebook

Festiwal młodych zbliża się wielkimi krokami [VIDEO]

Duch i Oblubienica wołają: Przyjdź! – słowa zaczerpnięte z Apokalipsy św. Jana będą hasłem przewodnim tegorocznego spotkania młodzieży w sanktuarium Matki Bożej w Płonce Kościelnej już w najbliższą sobotę 15 czerwca.

Kapłani przygotowujący festiwalowe spotkanie wystosowali szczególne zaproszenie.

Ks. Adam Ulatowski zrobi wszystko by zaprosić na festiwal do Płonki.

Zaproszenie do młodych skierował też biskup Janusz Stepnowski

Duch Święty jest mocą działającego w nas Boga, która odmienia serce człowieka. Serce jest źródłem ludzkich pragnień i decyzji. Odnowione i umocnione przez Ducha Świętego jest znakiem prawdziwej przemiany człowieka i jego zaufania złożonego w Bogu. To On przywraca nam podobieństwo do Boga, tak że znów stajemy się na wzór tego, który nas stworzył. Wzorem otwartości na Ducha świętego jest Maryja.  Świadoma swojego powołania, była obecna w wydarzeniu zesłania Ducha Świętego na wspólnotę Kościoła. Maryja jest dla Kościoła wzorem właściwej i skutecznej współpracy z Duchem Świętym, dlatego została nazwana Oblubienicą Ducha Świętego. Na działanie Ducha Świętego możemy się otworzyć przez Eucharystię, modlitwę, czytanie i słuchanie Bożego słowa. Dobrą ku temu okazją jest Festiwal Młodych „u Królowej Młodzieży”. Maryja jako „pierwsza z bierzmowanych” może być dla nas najlepszym wzorem osoby otwierającej się na Ducha Świętego i Jego dary. Spotkanie w Płonce Kościelnej  jest zatem dziękczynieniem za sakrament bierzmowania, a także za kolejny rok szkolny i katechetyczny – napisał w szczególnym liście skierowanym do młodych biskup Janusz Stepnowski.

 

A tak przedstawia się program tego wydarzenia

15 czerwca – sobota

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i „droga Maryjna”
10:30 – powitanie i zawiązanie wspólnoty

I część – Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!»
11: 00 – Teobańkologia – ks. Teodor Sawielewicz
12:00 – koncert ewangelizacyjny – zespół ŚDM
14:00 – obiad

II część – A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I niech wody życia darmo zaczerpnie…
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (możliwość spowiedzi na polu pokuty oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w strefie pojednania)
15:15 – nauczanie
16:30 – uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i modlitwa nad osobami, które przyjęły w tym roku sakrament bierzmowania – GAUDEAMUS
18: 00 – Eucharystia – J.E.Ks. Bp Janusz Stepnowski
19:00 – kolacja
20:00 – koncert na zakończenie
21:00 – Apel Jasnogórski i rozesłanie

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *