RN
TwitterFacebook

Forma przyszła w odpowiednim momencie. Piotr Łobodziński obronił tytuł mistrza świata

Piotr Łobodziński ponownie przywozi złoty medal z Mistrzostw Świata w bieganiu po schodach, które odbyły się w miniona sobotę w Tajpej. Najlepsi towerrunerzy z całego świata zmagali w najwyższym budynku na Tajwanie – biurowcu Taipei 101.

Zawody składały się z dwóch biegów. Najpierw jedynie do 35 piętra, następnie do 91. W obu przypadkach biegacz z Łomży okazał się najlepszy i dość pewnie wygrał całe zawody, potwierdzając swoją dominację w tej dyscyplinie. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi Niemiec, brąz dla Kolumbijczyka. Dla przypomnienia w 2015 roku Mistrzostwa Świata w towerrunningu odbywały się w Katarze, gdzie reprezentant LŁKS ‚Prefbet Śniadowo” Łomża również wywalczył złoty medal.

Po biegu udało się nam dostać krótki komentarz Piotra Łobodzińskiego:

Cieszę się niezmiernie z obrony tytułu Mistrza Świata. Nie wiem co było trudniejsze, zdobyć złoto 3 lata temu, czy teraz. Na pewno byłem głównym faworytem, ale to nie ułatwia zadania. Było trochę stresu i nieprzespana noc, ale skończyło się szczęśliwie. Ostatnie miesiące przygotowywałem się specjalnie pod te MŚ. Forma przyszła w odpowiednim momencie i potwierdziłem, że jestem najlepszym schodobiegaczem na świecie.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Australijka – Suzy Walsham. Dobrze zaprezentowały się Polki, Czwarta była Dominika Wiśniewska reprezentująca barwy SKB Kraśnik. Wysokie 7 miejsce zajęła Iwona Wicha, czyli niedawny nabytek łomżyńskiego klubu. Po pierwszym biegu była szósta, ale na długim dystansie musiał a uznać wyższość Chinki i ostatecznie skończyła rywalizację na siódmej pozycji. Brawo na naszych łomżyńskich reprezentantów.

Wyniki:

1 Piotr Lobodzinski POL 560
2 Christian Riedl GER 475
3 Frank Nicolas Carreno COL 455
4 Ryoji Watanabe JAP 400
5 Mark Bourne AUS 380
6 Goerge Heimann GER 335
7 Jakob Mayer AUT 320

1 Suzanne Walsham AUS 560
2 Valentina Belotti ITA 475
3 Zuzana Krchova CZE 475
4 Dominika Wisniewska-Ulfik POL 395
5 Muhua Jian CHN 365
6 Cindy Harris USA 365
7 Iwona Wicha POL 335

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *