TwitterFacebook

Fundusz sołecki w gminie Kolno strzałem w dziesiątkę!

Strzałem w dziesiątkę w gminie Kolno okazał się fundusz sołecki, w ramach którego już po raz trzeci realizowane są zadania inwestycyjne. Na wykonanie poszczególnych projektów sołectwa otrzymały w tym roku blisko 600 tysięcy złotych.

Budowa ogrodzeń, żwirowanie dróg czy remont wnętrz budynków – to tylko niektóre pomysły na wykorzystanie pieniędzy. Dominują jednak prace związane z utwardzaniem poboczy i żwirowanie dróg.

Gro prac wykonujemy w oparciu o własny potencjał, czy to techniczny jeśli chodzi o sprzęt, jak również w oparciu o zatrudnionych przez nas pracowników – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.

Fundusz sołecki w gminach wiejskich jest tym, czym w miastach budżet obywatelski. Nad tym, na co przeznaczyć pieniądze mieszkańcy gminy Kolno dyskutowali podczas zebrań. Między innymi w Zabielu z funduszu sołeckiego wymieniono stary chodnik na nowy, w Glinkach wykonano remont wnętrza sal w budynku po szkole, natomiast sołectwo Czernice środki przeznaczyło na ogrodzenie boiska.

Boisko znajduje się przy drodze wojewódzkiej, także ogrodzenie obiektu zwiększyło bezpieczeństwo głównie młodzieży, bo to ona korzysta z tego obiektu najczęściej – mówi sołtys wsi Czernice Kazimierz Sielawa. – Wcześniej w ramach tych samych środków poprawiono stan chodników we wsi – dodaje sołtys.

Na realizację zadań z funduszu sołeckiego w tegorocznym budżecie gminy Kolno zaplanowano 561 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy otrzymało sołectwo Czerwone – około 39 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *