RN
TwitterFacebook

Funkcjonariusze zlikwidowali 6 nielegalnych salonów gier

Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali 6 nielegalnych salonów gier, zabezpieczając 21 automatów działających wbrew ustawie o grach hazardowych. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia br. osoby urządzające tego typu gry bez wymaganej koncesji lub posiadające nielegalne automaty muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdej maszyny.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży i Suwałk skontrolowali 6 wcześniej wytypowanych lokali, w których urządzane miały być nielegalne gry hazardowe. Ustalenia mundurowych okazały się trafne. Po wejściu do pomieszczeń, które wyposażone były w systemy monitoringu i selekcji klientów, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 21 działających automatów do gier oraz kilkanaście tysięcy złotych w gotówce.

Funkcjonariusze wszczęli w powyższych sprawach postępowania karne skarbowe. Organizatorom nielegalnego procederu hazardowego oprócz kary administracyjnej w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *