RN
TwitterFacebook

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

Dzisiejszym Gościem Dnia Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Jednym z tematów były rosnące ceny śmieci.

Jak bumerang powraca temat podwyżek cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Tym razem został on poruszony na sesji Rady Miasta Kolna. 

– W tej chwili analizujemy sytuację. Wiadomo, że spalanie śmieci drożeje i ta podwyżka, jeśli będzie, to będzie wynikała z cen śmieci. Szczególnie śmieci niesegregowanych na bramie w Czartorii od tony. Jeśli ta sytuacja się nie zmieni to pewnie RIPOK w Czartorii będzie musiał ceny podnieść ze względu na to, że Białystok przyjmuje śmieci z Warszawy do spalarni, a RIPOK musi szukać spalarni, które spalą śmieci – mówił Andrzej Duda.

Włodarz Kolna tłumaczy skąd potrzeba ewentualnych podwyżek:

– System musi się samobilansować. Gmina nie może dopłacać, nie dlatego że nie chce czy chce, ale dlatego że jest to w ustawie zawarte. Być może jest to po to zawarte, żeby zmusić mieszkańców poszczególnych gmin do segregacji śmieci. Segregowane śmieci są wielokrotnie tańsze od śmieci niesegregowanych.

Burmistrz Duda podkreśla, że do końca lipca na pewno nie będzie żadnych zmian w systemie zagospodarowania odpadów komunalnych w Kolnie, ale po tym czasie ich już nie wyklucza. 

Z Andrzejem Dudą, burmistrzem Kolna rozmawiał Jakub Trochimowicz: 

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *