RN
TwitterFacebook

GD: Anna Bogucka, burmistrz Czyżewa

“Mieszkańcy bardzo odpowiedzialnie podeszli do wyborów” tak frekwencję w wyborach prezydenckich w gminie Czyżew podsumowała Anna Bogucka, burmistrz Czyżewa. W głosowaniu wzięło udział 69,91% uprawnionych, o 7 punktów procentowych wyższa niż w I turze. 

– Można powiedzieć, że wszyscy wspólnie zdaliśmy egzamin z demokracji, bo rzeczywiście frekwencja prawie 70% to już jest bardzo wysoka frekwencja. W jednym obwodzie nawet wzrosła o prawie 15%. W Rosochatym-Kościelnym po raz pierwszy 57, a teraz jest ponad 72%. To cieszy, że wszyscy mieliśmy wpływ na wybór prezydenta – podkreśla włodarz Czyżewa. 

W audycji “Gość Dnia” Anna Bogucka podzieliła się też celami inwestycyjnymi, które w najbliższym czasie chce zrealizować. Wybudowanie budynku komunalnego z 25 mieszkaniami to jeden z nich. W zrealizowaniu inwestycji ma pomóc wsparcie w kwocie ponad 1,5 mln złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość tego zadania, to ponad 5 milionów złotych. Marzeniem burmistrz jest wybudowanie przedszkola.

Z Anną Bogucką, burmistrzem Czyżewa, rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 6 =