RN
TwitterFacebook

GD: Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży

„Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży ma bardzo szeroki zakres działalności. Poza tym, że mamy dbać o wygląd miasta, o czystość, mamy też pod opieką budynki mieszkalne” – mówiła w audycji „Gość Dnia” Bernadeta Krynicka, nowy dyrektor MPGKiM. Przed nią nowe wyzwanie, ale ma wiele pomysłów, które chciałaby zrealizować. 

– W pięknym, zadbanym mieście wszyscy dobrze się czują, więc powinniśmy o to dbać i chciałabym, żeby to nasze miasto poszło w kierunku bycia przykładnym w Polsce, które dba o ekologię, pszczoły i o mieszkańców – podkreśla dyrektor MPGKiM. Wśród jej planów jest m.in. zagospodarowanie terenów pod sady miejskie, pasieki czy też ogrody zielne. – Mamy w mieście dwa takie miejsca, które moglibyśmy wykorzystać. Wczoraj nawet rozmawiałam o tym z wiceprezydentem Andrzejem Garlickim. Jednym z takich miejsc jest teren u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Tam może powstać pierwszy sad miejski. Są takie trendy na świecie, że robimy sady, z których mogą korzystać mieszkańcy. To jest właśnie ten kierunek, żeby otwierać się na mieszkańców i te tereny, które należą do nas wszystkich, był do ich dyspozycji. 

Z Bernadetą Krynicką, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży rozmawiała Beata Borkowska: 

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *