RN
TwitterFacebook

GD: Bożena Śliwowska, dyrektor Szkół Katolickich w Łomży

W Dniu Dziecka „Gościem Dnia” Radia Nadzieja była Bożena Śliwowska. Dyrektor Szkół Katolickich w Łomży opowiedziała o nauczaniu w czasie pandemii, rekrutacji i inwestycjach, które placówka będzie realizować.

Zdalne nauczanie wymusza korzystanie z nowych technologi. O tym, jak zaszczepić w dzieciach pasję i empatię mówiła Bożena Śliwowska:

– Ciekawością do świata można zarazić dzieci w bardzo prosty sposób. Pokazując dzieciom, że świat jest bardzo ciekawy i piękny. Najprościej robić to każdego dnia swoim przykładem. Niczym więcej. Zarażamy miłością do świata poprzez czytanie książek, poprzez pokazywanie ciekawych bajek. Mam tutaj na myśli naprawdę taką bardzo szczegółową selekcję programów, które są dedykowane dzieciom. Różne wyjazdy turystyczne na tak zwane łono natury wymienia dyrektor Szkół Katolickich w Łomży i dodaje, że tych prostych sposobów jest naprawdę wiele, a efekty bywają zaskakujące. 

Bożena Śliwowska w rozmowie z Radiem Nadzieja opowiedziała też o inwestycjach, które będą realizowane w najbliższym czasie. Placówka znalazła się wśród 13 obiektów diecezji łomżyńskiej z dofinansowaniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Do naszego regionu trafi blisko pół miliona złotych. Dzięki wsparciu wyremontowane zostaną Katolicka Szkoła Podstawowa i bursa szkolna.

– Jednym z zadań organu prowadzącego jest dbałość o substancję szkoły. O zabezpieczenie potrzeb szkoły, którą prowadzi. I organ prowadzący na remont szkoły ma zabezpieczone i zorganizowane środki z projektów, które pisaliśmy. Jest już taka potrzeba, żeby ocieplić troszeczkę szkołę. To jest stary budynek. Historyczny i zabytkowy, więc zależało nam na tym, żeby utrzymać go w jak najlepszej kondycji.

Z Bożeną Śliwowską, dyrektor Szkół Katolickich w Łomży rozmawiała Magda Bochenek:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *