RN
TwitterFacebook

GD: bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych – Alkohol jest substancją psychoaktywną

Za nami 39. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu. „Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci” to hasło przewodnie, które nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego – „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. O problemie alkoholizmu w polskich rodzinach mówił na antenie Radia Nadzieja w audycji “Gość Dnia” bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W Polsce spożycie alkoholu jest dwukrotnie większe niż średnia światowa. Około milion Polaków jest uzależnionych od alkoholu, a cztery miliony nadużywa alkoholu, czyli pije ryzykownie i szkodliwie. Problem jest bardzo złożony. On wynika z różnych uwarunkowań historycznych i kulturowych, ale również z niewiedzy. Alkohol nie jest zwykłym napojem. Jest substancją psychoaktywną. Jest groźnym narkotykiemmówił bp Tadeusz Bronakowski i wskazywał na najnowsze badania, które pokazują, że około 60% Polaków uważa, że alkohol jest takim samym produktem spożywczym, jak każdy inny. – W naszym społeczeństwie ugruntowało się bardzo niebezpieczne proalkoholowe przekonanie, że właśnie ta substancja zawsze powinna być pod ręką. 

Z bp Tadeuszem Bronakowskim, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych rozmawiał ks. Mariusz Szulc:

Pozostałe rozmowy z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four − 1 =