RN
TwitterFacebook

GD: Elżbieta Ziółkowska, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

Gościem Dni Radia Nadzieja była dzisiaj (7.09.) Elżbieta Ziółkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Opowiadała o tym, co się dzieje w placówce i jakie działania czekają miłośników książek w najbliższym czasie. 

W ostatnim czasie łomżyńska biblioteka otrzymała wsparcie finansowe na realizację kilku projektów kulturalno-edukacyjnych. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczą w projekcie „HistoGranie” prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. Celem jest pogłębienie wiadomości związanych z najbliższą okolicą – mówiła Elżbieta Ziółkowska:

– W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie dwóch wycieczek związanych z historią Łomży i okolic. Oczywiście wycieczki z przewodnikiem. W tej chwili właśnie w Domku Pastora odbywa się takie pierwsze spotkanie z historykiem. Tam własnie młodzież i dorośli dowiedzą się ciekawych rzeczy na temat historii Łomży. 

Drugim etapem projektu będzie zwiedzanie i omówienie historycznej roli Fortów w Piątnicy. Zadanie realizowane jest wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej Zakładów Spożywczych Bona oraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży.

Z Elżbietą Ziółkowską rozmawiała Beata Borkowska: 

Pozostałe rozmowy cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

pz/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *