RN
TwitterFacebook

GD: Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Z początkiem czerwca w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży pracę rozpoczął nowy dyrektor – Jarosław Pokoleńczuk. O wyzwaniach jakie przed nim stoją oraz pomysłach na poprawę sytuacji placówki opowiadał na antenie Radia Nadzieja. 

Najważniejszym wyzwaniem, które stoi przed nowym dyrektorem to przywrócenie placówki do normalnego funkcjonowania po tym, jak została ona przekształcona w szpital jednoimienny do walki z koronawirusem. Jak podkreśla Jarosław Pokoleńczuk, to trudne zadanie, które powoduje wiele niewiadomych:

– Jeśli chodzi o psychologię, o tą całą sferę nieorganizacyjną to ta decyzja o przekształceniu szpitala w szpital jednoimienny sprzed kilku miesięcy z całą pewnością była bardzo trudna. Przede wszystkim dla personelu medycznego było to duże wyzwanie. Natomiast jeśli chodzi o organizację, to rzeczywiście bardzo trudno jest tak to zorganizować, żeby było bezpiecznie, a o bezpieczeństwo pacjentów i personelu przede wszystkim chodzi. Po tych trzech dniach mogę stwierdzić, że procedury się sprawdzają. One są delikatnie modyfikowane w trakcie, ale generalnie jest coraz lepiej. 

W ostatnich miesiącach szpital był w sporach zbiorowych z częścią personelu. Nowy dyrektor chce żeby dyrekcja i pracownicy placówki mówili jednym głosem. Jego zdaniem można dojść do porozumienia z grupami pracowników znajdującymi się w sporach zbiorowych. Receptą jest rozmowa:

– Udało mi się już rozmawiać ze Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. To były dobre, konstruktywne rozmowy, które będziemy kontynuowali. Z pozostałymi związkami zawodowymi jeszcze nie udało mi się spotkać. Natomiast ja generalnie uważam, że jeżeli dwie strony sporu ze sobą rozmawiają to zawsze można dojść do porozumienia. 

Dyrektor zapowiada też, że będzie próbował znaleźć złoty środek, godząc trudną sytuację szpitala z oczekiwaniami pracowników:

– Ja zarządzam podmiotami leczniczymi od prawie 11 lat i, jakby nie wchodząc w szczegóły, platformą każdego sporu są zawsze finanse. I chodzi o to, żeby znaleźć ten balans pomiędzy oczekiwaniami, a możliwościami. 

Z Jarosławem Pokoleńczukiem rozmawiała Beata Borkowska:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

BB/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *