RN
TwitterFacebook

GD: Kasia Łaska – odliczam dni do festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie!

Wywodzi się z musicalu, grała między innymi w teatrze ROMA. Dziś kojarzona jest jednak przede wszystkim z dubbingiem. Kasia Łaska – gwiazda tegorocznego festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie użyczyła głosu kilkuset postaciom filmów i bajek, zaśpiewała też piosenki do bajki Walta Disney’a ‚Kraina Lodu”. Kasia zdradza słuchaczom Radia Nadzieja, dlaczego główna bohaterka ‚Krainy Lodu” innym głosem mówi, a innym śpiewa.

Nie ukrywam, że zaśpiewanie Elzy w krainie lodu jest dla nie największym wyzwaniem i sukcesem. Elza jest przeze mnie śpiewana, a mówi Lidia Sadowa i to jest powszechna praktyka nie tylko w Polsce, ale także za granicą, że kto inny śpiewa, a kto inny mówi. To jest tak, że głos postaci musi jak najbardziej pasować do oryginału, a mój głos jest odrobinę za jasny do mówienia w tym przypadku – mówiła Kasia Łaska.

Na festiwalu w Tykocinie Kasia zaśpiewa nie tylko piosenki z bajek, ale także to co lubi najbardziej, czyli repertuar musicalowy. Wraz z nią na scenie pojawią się inne gwiazdy estrady Edyta Krzemień i Olga Szomańska.

 – Myślę, że to będzie naprawdę wyjątkowy koncert. Rzadko się zdarza, żeby trzy takie głosy się spotkały na jednej scenie. Tomasz Filipczak, który jest odpowiedzialny za kierownictwo muzyczne zrobił przepiękne aranżacje. Nie mogę powiedzieć, ze będzie pełna orkiestra, ale mniejszy skład będzie grał z nami na żywo. Będę tam pierwszy raz ale już słyszę, ptaszki ćwierkają, że tam jest przepięknie i że to cudowny festiwal. Nie mogę się doczekać! – dodaje artystka.

A piosenek z bajek i musicali w wykonaniu m.in. Kasi Łaski będą mogli państwo posłuchać w dniach od 7 do 9 sierpnia na dziedzińcu zabytkowego Alumnatu. Zapraszamy do Tykocina bądź słuchania transmisji na żywo w naszym radio. tymczasem zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy przeprowadzonej przez Beatę Borkowską w ramach audycji Gość Dnia Radia Nadzieja:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *