RN
TwitterFacebook

GD: ks. Adam Ulatowski – Jeśli to jest dobro to amen

“Gościem Dnia” Radia Nadzieja był ks. Adam Ulatowski, który w mediach zasłynął swoimi umiejętnościami rappowania. O muzycznej drodze i nie tylko rozmawiał z Joanną Ekstowicz. 

– Zdarzyło się wykonać trzy utwory. Trochę się wstydzę tego, bo to jest fajna sprawa z jednej strony, bo rozwojowa. Ale z drugiej nie sądzę, żeby w tym względzie było to coś do chwalenia się – przyznaje ks. Adam Ulatowski.

Księdza do rapowania zaprosił Jacek “Heres” Zajkowski, artysta hip hopowy i profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli. 

– On przeprowadził mnie przez cały proces, bo ja nie znałem się na tym w ogóle. To bardziej on widział we mnie ten potencjał. Zaprosił mnie do współpracy i okazało się, że jest to ciekawe. To też, gdzieś siadło w gronie odbiorców i myślę, że jeśli to jest dobro to amen. Oddajemy to Panu Bogu i cieszę się z tego – mówi i dodaje, że on osobiście tę muzyczną drogę traktuje jak przedewangelizację.

Przez ostatni rok ksiądz Adam nie był tak aktywny. To za sprawą roku szabatowego.

– To jest coś takiego, że ja już gdzieś w sercu widziałem, że w takiej czy innej sferze niedomagam. Chodzi mi o to, że dużo dawałem z siebie, ale nie znajdywałem czasu, żeby siebie formować. Tego skutki mogą być trudne, chociażby w takie postaci, że ksiądz nie potrafi dobrze prowadzić wspólnoty, albo gdzieś kuleje w relacjach z ludźmi – wyjaśnia duchowny. 

Szukając sposobu na poprawę swojej więzi z Bogiem ks. Adam zdecydował, że chce trafić na rok do miejsca, w którym będzie mógł się formować. Padło na dom księży Pallotynów w Lublinie, gdzie od dwóch lat prowadzona jest formacja do ewangelizacji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

Pozostałe rozmowy z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − 6 =