RN
TwitterFacebook

GD: Ks. Dawid Kulesza moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Rozpoczęło się odmrażanie duszpasterstwa. Członkowie Ruchu Światło-Życie wracają do tradycyjnych spotkań formacyjnych i z nadzieją oczekują wakacyjnych rekolekcji mówił na antenie Radia Nadzieja moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Dawid Kulesza.

– Mimo epidemii w Ruchu Światło-Życie działo się bardzo dużo. Bardzo dużo jeśli chodzi o formacje, bo najpierw zastanawialiśmy się jak sprostać utrzymaniu grup formacyjnych po poszczególnych stopniach, a poza tym cały czas zastanawialiśmy się i modliliśmy się, co zrobić z rekolekcjami wakacjami.

Rozumiem, że formacja cały czas trwała, nie zawiesiliście spotkań formacyjnych.

– Tak, głównie postawiliśmy na odpowiedzialność animatorów i wiemy, że animatorzy ze swoimi grupami spotykali się on-line, ale też sami uczestnicy formacji chcieli aby takie spotkania się odbywały, żeby nie zawieszać formacji zwłaszcza w momencie, kiedy okazało się, że epidemia nie potrwa tydzień, dwa ale jest to dłuższy problem z  którym musimy się zmierzyć.

Dzisiaj z perspektyw czasu i powrotu do “normalności” jak się udało to wszystko pogodzić?

– Powrót do normalności przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Do normalności czyli do tego by moc spotykać się twarzą w twarz. Niektórzy może z jakąś taką obawą, z jakąś lekką niepewnością ale głównie wszyscy z radością powrócili do spotkań. Krótko mówiąc uprzykrzył się internet. Bałem się tego, że młodzież polubi spotkania przez internet, że staną się taką nowoczesną platformą, nowoczesną formą kontynuowania formacji, ale ku mojemu zaskoczeniu młodzież stwierdziła, że czas skończyć ze spotkaniami on-line, tego internetu jest już w ich życiu zbyt dużo i zatęsknili za spotkaniami twarzą w twarz.

W rozmowie podjęty został też temat letnich rekolekcji i Wielkiego Jubileuszu, który w tym roku obchodzi ruch Oazowy w naszej diecezji.

Z ks. Dawidem Kuleszą rozmawiała Joanna Ekstowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =