RN
TwitterFacebook

GD: Ks. dr Jarosław Kotowski, rektor WSD w Łomży

O tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży i przygotowanie młodych do pełnienia posługi kapłańskiej opowiadał ks. dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 

– Z całą pewnością sytuacja łatwa nie jest. Tak samo jak wszystkie środowiska przeżywają pewne trudności, tak samo my również. Przede wszystkim jest tu troska od tej strony higieniczno-epidemicznej zapewnić pewne bezpieczeństwo funkcjonowania i o to się staramy. Seminarium to nie są tylko studia wyższe teologiczne, ale przede wszystkim formacja seminaryjna. I ta formacja seminaryjna, tak jak to ciągle powtarzamy, odbywa się na czterech płaszczyznach: ludzkiej, intelektualnej, duchowej i pastoralnej. Od tej strony pastoralnej są znaczne ograniczenia i wszyscy je odczuwamy. Natomiast od strony formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej ta formacja cały czas trwa – wyjaśnia ks. Kotowski.

Sytuacja związana z koronawirusem nie wpływa też na egzaminy. Jak mówił ksiądz rektor w ubiegłym tygodniu odbyły się zdalne egzaminy magisterskie. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, więc nie będzie problemów z przeprowadzeniem pozostałych egzaminów cząstkowych. 

– Miałem obawę, jak nam to wszystko zafunkcjonuje. Czy będziemy w stanie to, jakoś tak ogarnąć od tej strony technicznej. Zadziałało to bardzo dobrze i możemy być zadowoleni. 

Z ks. dr Jarosławem Kotowskim, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży rozmawiała Joanna Ekstowicz:

Pozostałe audycje z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + nineteen =