RN
TwitterFacebook

GD: ks. Grzegorz Kosiorek – przewodnik Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę

Zbliża się 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. O zmianach, jakie wymusiła na organizatorach pandemia oraz o niespodziankach dla pielgrzymów opowiadał przewodnik ks. Grzegorz Kosiorek.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę będzie symboliczna. W drogę wyruszy sztafeta: 

– Jednego dnia idzie jeden kapłan, no i kilka osób, około 5. Na noc wszyscy wracają do swoich domów. Podczas tego dnia pielgrzymi musza być przygotowani w jakieś napoje, płaszcz przeciwdeszczowy, w jedzenie swoje, bo nie będziemy nigdzie zachodzili. Będziemy odpoczywać tak jak co roku, omijając jednak miejscowości, w których zazwyczaj się zatrzymywaliśmy. 

Ks. Grzegorz Kosiorek zachęca wszystkich do stworzenia wielkiej, duchowej pielgrzymkowej wspólnoty podczas spotkań tzw. grupy białej, czyli grupy pielgrzymów duchowych. 

– Pielgrzymka duchowa w naszej diecezji już długo funkcjonuje. Natomiast w tym roku będzie to szczególne pielgrzymowanie, bo głównie tylko w ten sposób wielu będzie mogło maszerować. Ludzie się spotykają wtedy, łączą się z nami prosząc Maryję o potrzebne łaski dla nas, jak również dla siebie, bo przez to też stają się pielgrzymami. 

Pielgrzymi duchowi otrzymają znaczki i legitymacje pielgrzyma. W swoich parafiach będą łączyć się na modlitwie Apelowej o godz. 21.00. 36 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 1 sierpnia.

Z  ks. Grzegorzem Kosiorkiem rozmawiała Beata Borkowska:

Pozostałe audycje z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

pg/BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *