RN
TwitterFacebook

GD: ks. Jacek Zakrzewski SAC

Gościem Dnia Radia Nadzieja w poniedziałkowy poranek, 25 maja, był ks. Jacek Zakrzewski, pallotyn z Sankturaium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie . Opowiedział on m.in. o duszpasterstwie w dobie pandemii oraz pracach nad ośrodkiem terapeutycznym.

– Jest to bardzo ciekawy czas, który przeżywamy, bo z jednej strony wiadomo, że duszpasterstwo w jakiś sposób jest zawieszone, ponieważ nie można się spotykać w większych grupach. Trzeba zachować te wszystkie rzeczy, które są związane z pandemią, ale z drugiej strony nie możemy sobie powiedzieć, że kościół zamkniemy i do widzenia. Tylko trzeba sobie radzić na tyle, na ile potrafimy, na tyle na ile możemy i na tyle, na ile pozwalają wymagania związane z pandemiąmówił ks. Jacek Zakrzewski i dodaje, że to czego dzisiaj doświadczamy otwiera duszpasterstwo na nowe technologie. – Możemy mieć ten kontakt z tymi wszystkimi, którzy chcą. Bo to jest kwestia tego, czy ja chcę skorzystać z tego, co mi Kościół daje, a przede wszystkim w jaki sposób chce Pan Jezus do mnie przemówić.

Przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie powstaje ośrodek terapeutyczny, który powstaje na bazie byłej szkoły podstawowej.

– To, co było do zrobienia na dzień dzisiejszy na tyle, na ile finanse nam pozwoliły to zostało zrobione. Został zmieniony dach, został podwyższony budynek, zostały wyburzone ścianki działowe, które gdzieś tam były. Zostały ściągnięte podłogi, zainstalowane nowe okna. Też tak przygotowane pod wylewkę – wymienia ks. Zakrzewski. 

Z ks. Jackiem Zakrzewskim rozmawiała z nim Joanna Ekstowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *