RN
TwitterFacebook

GD: Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS Łomża

Chociaż epidemia koronawirusa uderzyła we wszystkie sfery życia, tak nasz klub wychodzi z tej sytuacji wzmocniony – mówił w audycji „Gość Dnia” Radia Nadzieja prezes ŁKSu Łomża, Łukasz Uściłowski. Prezes klubu poinformował także o przebiegu zbiórki „Wirtualny bilet” oraz powrocie kibiców na stadion.

– To kolejny element z czasu pandemii. Nie chcąc gdzieś siedzieć i czekać na rozwój wydarzeń z założonymi rękoma podjęliśmy taką decyzję, żeby spróbować w coś takiego zaangażować społeczność lokalną. Akcja została zaplanowana na ponad pół roku, więc o efektach będzie tak naprawdę można powiedzieć gdzieś za dwa miesiące. Zostało 150 dni do końca, a na koncie zbiórki jest prawie 6 tysięcy złotych. Na ten moment, zakładamy sobie ambitnie 35 tysięcy. Zdaję sobie sprawę, że być może będzie to trudne, natomiast trzeba mierzyć wysoko.

Wraz ze startem rozgrywek IV ligi na stadiony wrócą także kibice. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, trybuny będą mogły być zapełnione w 50%.

– W naszym przypadku oznacza to około 1800 kibiców – informuje prezes ŁKSu, Łukasz Uściłowski. – Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, a więc przede wszystkim odstępy między widzami 1,5 metra. Także na stadion trzeba przychodzi w maseczkach. Kupując bilet w kasie także wymagana jest maseczka. Pamiętajmy o tym przychodząc na mecz. 

Prezes ŁKSu uważa, że powrót kibiców na stadion to pozytywna informacja dla zawodników, ale i sympatyków klubu:

– Myślę, że po tym długim okresie ogólne bez takiego społecznego życia taki mecz będzie przeżyciem. Zwłaszcza, że od rundy jesiennej mecze w Łomży rozgrywane będą przy sztucznym oświetleniu, o 19:26. To też jest, myślę, ciekawą nowością dla naszych kibiców, zwłaszcza w tym okresie letnim. 

Pierwszy mecz w nowym sezonie ligowym ŁKS zagra już 8 sierpnia w Łomży z Wigry II Suwałki.

Z Łukaszem Uściłowskim rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *