RN
TwitterFacebook

GD: Małgorzata Rytel, psycholog – W trudnych, kryzysowych sytuacjach bardzo ważna jest bliskość i rozmowa

Jak przetrwać czas kwarantanny bez szkody dla zdrowia psychicznego? Gdzie szukać pomocy? O tym w rozmowie z Beatą Borkowską opowiadała psycholog, Małgorzata Rytel.

– W trudnych, kryzysowych sytuacjach bardzo ważna jest bliskość i rozmowa. Natomiast ten czas, w którym teraz funkcjonujemy jest o tyle specyficzny, że siłą rzeczy jesteśmy od siebie wzajemnie. I tak naprawdę te kontakty, które mieliśmy do tej pory z przyjaciółmi, z dalszą rodziną one musiały ulec ograniczeniumówiła Małgorzata Rytel i dodawała, że warto skorzystać z rozmowy z psychologiem. – Czasem jest tak, że komuś bardzo doskwiera samotność, bo po prostu nie ma z kim porozmawiać, a kiedy cały czas jest narażony na działanie telewizji, programów informacyjnych, które naokoło bombardują nas tragicznymi informacjami to w pewnym momencie naprawdę może nam się zrobić ciężko. I wtedy warto zadzwonić i podzielić się swoimi przemyśleniami.

W Łomży można skorzystać m.in. z linii telefonicznej zorganizowanej przez Fundację L. Powstała ona z myślą o osobach, które z powodu pandemii koronawirusa nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Wykwalifikowani terapeuci udzielą pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności oraz stresu, wywołanymi odosobnieniem i lekiem przed chorobą. Wolontariusze  posiadają wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne.  Koszt połączenie z naszymi numerami jest  naliczany zgodnie ze standardową stawką operatora osoby dzwoniącej.

Linia czynna jest od poniedziałku do piątku: 

  • od 10:00 do 14:00 – 572-275-004
  • od 15:00 do  19:00 – 571-238-868

Z psycholog Małgorzatą Rytel rozmawiała Beata Borkowska:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *