RN
TwitterFacebook

GD: Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN – Zależało nam na pokazaniu potencjału przyrodniczego okolicy Łomży

W minioną niedzielę (5.04.) w serwisie YouTube zadebiutował film Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi “Cztery Pory roku”. O jego produkcji opowiedział na antenie Radia Nadzieja Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN.

Pomysł rodził się przez lata, bo tak naprawdę przez kilka lat staraliśmy się o promocję parku właśnie w takie formie filmowej. Ta forma przekazu edukacyjnego cieszy się dużą popularnością dlatego nam zależało na tej realizacji. Nie było u nas jeszcze takiego filmu. Ostatni film, który był to był zrobiony w 1998 roku w innych realiach technicznychmówił Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. – Zależało nam na pokazaniu potencjału przyrodniczego okolic Łomży (…), które są bardzo cennym środowiskiem. Jest to jedna z najciekawszych ostoi ptactwa wodno-błotnego jeśli chodzi o północno-wschodnią Polskę, a w skali kraju i Europy to jest rodzynek.

Film trwa 37 minut i ukazuje przekrój tego, co dzieje się w Dolinie Narwi w czasie tytułowych czterech pór roku.

Produkcja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w ramach zadania „Popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z okazji jego XXV – lecia” współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

Autorem zdjęć i scenariusza jest przyrodnik, filmowiec, dźwiękowiec i fotograf – Zdzisław Folga. Komentarz do filmu napisał Waldemar Krasowski, ornitolog, ekolog, przewodnik, a także „sokolnik” prowadzący ośrodek rehabilitacji dzikich ptaków szponiastych. Swego ciepłego głosu udzieliła znana dziennikarka i prezenterka Radia Białystok pochodząca z Łomży, Dorota Sokołowska.

Z Mariuszem Sachmacińskim, dyrektorem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe rozmowy w cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 18 =