RN
TwitterFacebook

GD: Mariusz Wesołowski, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno: Mamy nadzieję, że do pracy wrócimy na jesieni

Kilka tygodni przed wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce funkcję dyrektora Centrum Kultury Gminy Kolno objął Mariusz Wesołowski. Czasy na zarządzanie taką placówką nie są najłatwiejsze, ale instytucja jest bardzo aktywna i ma plany na najbliższe miesiące, które chce realizować. Próbujemy zrobić krok do przodu – mówił na antenie Radia Nadzieja dyrektor i wyrażał nadzieję, że uda się wrócić do pracy jesienią.

Koronawirus zamknął placówki kultury, ale pozwolił rozwinąć swoją ofertę elektroniczną. Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno zdradził, że instytucja stara się o pozyskanie dotacji z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura Online”:

– Umożliwi to nam w czasie pandemii przeprowadzać szereg webinariów dla dzieci i młodzieży, ale także organizować koncerty online naszych grup, z którymi współpracujemy. Mamy nadzieję, że dojdzie to do skutku, bo to by nam bardzo ułatwiło działalność kulturalną w naszej gminie – wyjaśnia Mariusz Wesołowski.

Odpowiedź na to, czy projekt otrzyma dofinansowanie powinna być znana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zorganizowanie m.in. koncertu online umożliwiłoby dotarcie do mieszkańców Gminy Kolno oraz zaprezentowanie swoich umiejętności przez najmłodszych wykonawców. 

Kolejnym ważnym projektem, który jest koordynowany przez oddział placówki w Zabielu jest szycie maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. W akcję włącza się coraz więcej osoby. Do tej pory rozdysponowano blisko dwa tysiące maseczek.

– Nasi pracownicy z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Zabielu przygotowują materiały, tną je, segregują i rozwożą dla osób, które chcą włączyć się w tą akcję i uszyć takowe maseczki. Kolejne 600 sztuk jest do rozdania, ale panie cały czas szyją, więc mam nadzieję, że jak największa liczba osób potrzebujących w naszej gminie otrzyma takie maseczkimówi Wesołowski i dodaje, że akcja będzie kontynuowana póki będzie zapotrzebowanie. Jak zapewnia, materiał wciąż jest, a jak go zabraknie to samorząd dokupi. 

Z Mariuszem Wesołowskim, dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *