RN
TwitterFacebook

GD: Naval, były żołnierz jednostki wojskowej GROM

Jednostka GROM świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. Obchody był skromne z uwagi na panujące obostrzenia. O kondycji jednostki oraz swojej nowej książce na antenie Radia Nadzieja mówił Naval, był żołnierz GROMu.

Wiem, że GROM ma się bardzo dobrze. Jednostka została sformowana całkowicie od zera, więc pan generał Petelicki zrobił coś fantastycznego. Nie przemianował jakieś nowej jednostki i nie zabrał tej spuścizny pokomunistycznej, tylko stworzył całkowicie nową jakość. Nową jakość, która rozrosła się do tego stopnia, że na dzisiaj, na jednostce GROM wzorują się pozostałe jednostki – mówił w audycji „Gość Dnia” Naval i dodawał, że popkultura GROMU jest dosyć dobrze rozbudowana zarówno w Polsce, jak i na świecie. – To silna marka, która jest lubiana przez pasjonatów. Miałem przyjemność spotkać wiele grup rekonstrukcyjnych, tutaj naszych polskich chłopaków i dziewczyn, które przebierają się. Przez te 30 lat ileś tam pokoleń, a więc ten sprzęt już czasami jest troszeczkę zabytkowy.

Naval opowiedział też o swojej najnowszej książce „Chłopaki z Marsa”, która jest kontynuacją cyklu wspomnień. Chłopaki z Marsa znowu lądują w Iraku, misja stabilizacyjna przekształca się w brutalną wojnę.

Z Navalem, byłym żołnierzem jednostki wojskowej GROM rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe audycje z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *