RN
TwitterFacebook

GD: Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce – Jeżeli szpital stanie się jednoimienny, wyposażenia starczy na dzień

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce wciąż funkcjonuje normalnie, choć w samym powiecie jest już pięć potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. – Jeżeli szpital stanie się jednoimienny, wyposażenia starczy na dzień – mówił na antenie Radia Nadzieja dyrektor placówki Paweł Natkowski. W związku z tym, szpital organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnych środków ochrony.

– My potrzebujemy tak naprawdę wszystkiego. Nie tylko pieniędzy, bo teraz każda pomoc jest bardzo ważna. Czy to będą rzeczy, czy to będą środki finansowe. Tak naprawdę wszystkie nasze siły finansowe lokujemy na walkę z koronawirusem. Szpital obecnie funkcjonuje tylko w jednej czwartejmówił dyrektor Paweł Natkowski. 

Jak mówi dyrektor, Paweł Natkowski, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w przypadku przyjęcia dużej ilości pacjentów z COVID-19 nie powalczy zbyt długo.

– Jeżeli na dzień dzisiejszy posiadamy załóżmy 800 kombinezonów, biorąc pod uwagę lekarzy, których będziemy musieli skierować do walki z koronawirusem, jeżeli będą wzmożone zachorowania, a będą bo widzimy co się dzieje na świecie, to tych kombinezonów starczy na dwa dni – wyjaśniał Natkowski.

Jak twierdzi dyrektor, jeżeli zostanie podjęta decyzja o przekształceniu placówki w jednoimienny szpital zakaźny podstawowych środków zabezpieczenia wystarczy zaledwie na dzień.

Z Pawłem Natkowskim, dyrektorem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce rozmawiał Mateusz Święcicki:

Pozostałem rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *