RN
TwitterFacebook

GD: Senator Marek Komorowski

O nowych ustawach, które będą procedowane na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Senatu RP, sytuacji na Białorusi oraz ataku na biuro senatorskie w Łomży opowiadał Marek Komorowski, senator Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy, którą przeprowadził Paweł Zyskowski. 

Pod koniec lipca br. ktoś zaatakował biuro senatora, które znajduje się przy ulicy Długiej w Łomży. Uszkodzona została szyba w oknie oraz część wyposażenia:

– Sprawa się toczy. Została zgłoszona na policję i są wykonywane czynności. Zobaczymy, czy się uda ustalić sprawcę. To jest przykra informacja, nie tylko dla mnie, ale także dla mieszkańców, dla Polski, że to kolejny atak na biuro parlamentarne. Ja mam osobiście nadzieję, że to jest akt jakiegoś wandalizmu, a nie akt agresji wobec formacji Prawa i Sprawiedliwości.

Przez Białoruś przetaczają się powyborcze zamieszki, w których zginęła do tej po jedna osoba. Sytuację komentował na antenie Radia Nadzieja senator Marek Komorowski:

– To jest trudna sytuacja. Na pewno niepokojąca. Mam nadzieję, że ta sytuacja ulegnie rozwiązaniu w sposób pokojowy. Są organy, instytucje europejskie, które powinny się tymi sprawami zająć. Premier rządu Mateusz Morawiecki wnosi o zwołanie szczytu w sprawie sytuacji na Białorusi. Myślę, że dojdzie do tego szczytu dość szybko i zapadną tam jakieś decyzje wspomagające i próbujące rozwiązać tę sytuację konfliktową. Decyzje muszą być rozważne. Nie można dopuścić do jakichś interwencji militarnych.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy:

Pozostałe rozmowy w ramach audycji „Gość Dnia” Radio Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *