RN
TwitterFacebook

GD: Tomasz Malinowski, prezes okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. W tym roku nad Narwią utworzone zostanie kąpielisko. Opowiadał o tym na antenie Radia Nadzieja Tomasz Malinowski, prezes okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Została ostatnia prosta do utworzenia „miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli” w Łomży. Po tym, jak radni podjęli odpowiednią uchwałę w tej sprawie w zeszłym tygodniu, do przeprowadzenia zostały jeszcze badania wody w rzece. 

– Badanie wody na dzisiejszym etapie moi koledzy ratownicy, którzy też przy tym współpracują, załatwiają inne formalności, takie jak wywóz śmieci, podłączenie energii elektrycznej do naszego kontenera, który tam powstanie. Załatwianie przenośnych toi toi, więc to wszystko powoli się zbiega i myślimy, że przed upływem terminu złożenia projektu wszystko będzie tak dopracowane, żebyśmy mogli spokojnie złożyć ten projekt i czekać na rozstrzygnięcie ze strony miasta

Kąpielisko miałoby funkcjonować od 27 czerwca do 25 lipca. Prezes podzielił się też swoją opinią na temat szans na zorganizowanie plaży miejskiej z prawdziwego zdarzenia:

– Żeby to wszystko przygotować trzeba by było się wziąć mocno do roboty. Nie tylko ze strony WOPR, ale i też miasto powinno pod tym kierunkiem ruszyć. Z tego, co się dowiadywałem w mieście są takie projekty stworzenia takiej plaży przy tworzeniu drugiego odcinak bulwarów. Czas pokaże jak to wyjdzie.

Z Tomaszem Malinowskim, prezesem łomżyńskiego WOPRu rozmawiał Jakub Trochimowicz:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *