RN
TwitterFacebook

GD: Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego PZŁ – Staramy się pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii. To jest kwestia bycia człowiekiem

– Myśliwi stworzyli akcję „Myśliwi z pomocą lekarzom i pielęgniarkom”. Chcemy w najbardziej możliwy i dostępny sposób pomóc naszym służbom medycznym w codziennej walce z koronawirusem – mówiła na antenie Radia Nadzieja Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego. 

Akcja „Myśliwi z pomocą lekarzom i pielęgniarkom” polega na tym, że prowadzona była zbiórka pieniędzy na zakup materiału, z którego powstaną maseczki ochronne dla służby zdrowia. 

– Chcemy zaopatrzyć ich w maski, które są niezbędne przy pierwszym kontakcie z osobami zarażonymi, chorymi, ewentualnie z osobami skierowanymi do badańwyjaśnia Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego.

Do tej akcji myśliwych zainspirowały szwaczki, które w tej chwili pracują zdalnie, bo są w izolacji.  

– Myśliwy to też mamy, to też tata, przede wszystkim głowy rodzin, to też członkowie rodzin, dlatego gdzieś tam nasza pasja odeszła w tym momencie na bok, a staramy się zebrać w tym wszystkim, żeby pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii – dodaje Sokólska i dodaje, że początkowo chciano zakupić maski, ale okazało się, że to nie jest takie proste, bo są one praktycznie niedostępne. Dlatego zdecydowano się zorganizować zbiórkę na materiał, z którego powstaną maseczki. 

W akcję włączył się także Zakład Karny w Czerwonym Borze, gdzie osadzeni także szyją maski, które trafią m.in. do łomżyńskiego szpitala.

Wciąż można też dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki pieniędzy.

Z Urszulą Sokólską, członkiem zarządu okręgowego PZŁ, rozmawiał ks. Mariusz Szulc:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *