RN
TwitterFacebook

GD: Waldemar Brzostek, wójt gminy Ostrów Mazowiecka – Nikt tutaj nic złego nie chce zrobić, a wręcz odwrotnie. Chcemy poprawić sytuację w naszej gminie

Likwidacja Szkoły Podstawowej w Kalinowie to temat, który w ostatnim czasie rozgrzał lokalne społeczeństwo. O powodach podjęcia tej decyzji, o inwestycjach oraz sytuacji gminy Ostrów Mazowiecka w czasie pandemii koronawirusa opowiadał wójt Waldemar Brzostek.

8 maja radni Gminy Ostrów Mazowiecka podjęli decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Syberyjskich. Za głosowało 12 radnych, dwóch było przeciwko. Sytuacja tej placówki zmieniła się bardzo dynamicznie, bo jeszcze w w październiku ubiegłego roku w trakcie zorganizowanego Marszu Sybiraków wójt gminy, Waldemar Brzostek, informował mieszkańców, że jest gotowa dokumentacja na rozbudowę szkoły. Jednak już w lutym do rodziców trafiły pisma o likwidacji placówki, co spotkało się z ogromnym zaskoczeniem wśród mieszkańców wsi.

– To jest dobra decyzja dla ich dzieci, ale również dla całej naszej gminy, bo myślę, że z tej perspektywy powinniśmy patrzeć na te nasze działania. Nikt tutaj nic złego nie chce zrobić, a wręcz odwrotnie. Chcemy poprawić sytuację w naszej gminie – mówił na antenie Radia Nadzieja Waldemar Brzostek, wójt gminy Ostrów Mazowiecka i dodawał, że decyzja została podjęta nie tylko po to, aby poprawić sytuację finansową, ale przede wszystkim z powodu niżu demograficznego. – Co roku spada nam liczba dzieci. W tym roku, w stosunku do roku ubiegłego, było 35 uczniów. Ta szkoła w Kalinowie, która liczy 71 uczniów to 50 procent tamtej szkoły defacto się zlikwidowało, bo o tylu mamy mniej uczniów. Jak mamy mniej uczniów mamy mniejsza subwencję oświatową, a jednocześnie musimy więcej przeznaczyć środków własnych na działanie naszej gminnej oświaty. 

Z Waldemarem Brzostkiem, wójtem gminy Ostrów Mazowiecka rozmawiała Maga Bochenek:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *