RN
TwitterFacebook

Głos życia (Vox zoe), czyli nowa audycja na falach Radia Nadzieja

Vox zoe – czyli głos życia wybrzmi na antenie Radia Nadzieja. Nowa audycja prowadzona przez młodzież z ruchu Światło – Życie ma przeprowadzić radiosłuchaczy przez najważniejsze tematy formacji oazowiczów, a także treści uniwersalne związane z problemami życia chrześcijańskiego.

Jest to inicjatywa oddolna. Młodzież formująca się w Ruchu Światło-Życie zapragnęła prowadzić na antenie Radia Nadzieja audycję dotyczącą życia Kościoła, formacji, ale też problemów życia codziennego, z którym boryka się każdy, nie tylko człowiek młody. Audycja ta skierowana jest dosłownie do wszystkich, bez względu na wiek i stan – mówi moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji łomżyńskiej, ks. Dawid Kulesza.

Nazwa audycji nawiązuje do greckiej nazwy ruchu Światło- Życie: Długo zastanawialiśmy się nad tym jak nazwać naszą audycję i padło na nazwę Vox zoe co znaczy głos życia. Nazwa z jednej strony nawiązuje do nazwy Ruchu Światło-Życie ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe), a z drugiej strony nawiązuje do głosu, czyli do narzędzia, którego używać będziemy podczas radiowych audycji. Chcemy by życie, którym jest Jezus Chrystus rozniosło się poprzez fale eteru po całej naszej diecezji, a za pomocą internetu po za jej granicedodaje ks. Kulesza.

Poszczególne tematy audycji będą wiązały się bezpośrednio z formacją w Ruchu Światło-Życie, ale nie będą się do nich ograniczały. Młodzież poruszy współczesne problemy takie jak działanie Ducha Świętego, nowe ruchy w Kościele czy żywa relacja z Maryją.

Na początku jako cykl tematów obraliśmy 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Osoby formujące się w naszej wspólnocie wiedzą czym są te kroki, natomiast osoby, które z formacją w Ruchu Światło -Życie nie miały nic wspólnego będą miały okazję do tego, by zapoznać się z takimi tematami jak osoba Jezusa Chrystusa, Ewangelizacja, będziemy mówić o Matce Bożej i o kobiecości, o Duchu Świętym, o modlitwie, o Słowie Bożym, o liturgii… Tematy te będziemy rozwijać o praktyczną problematykę związaną np. nowymi ruchami w Kościele. W każdej audycji będzie też osobiste świadectwo – mówi moderator Ruchu.

Program ruszy 15 maja. Audycji Vox zoe będzie można wysłuchać na naszej antenie w co drugą środę o godz. 21.10.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *