RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Powstaną aż cztery kluby dla seniorów

Nowe miejsca do spędzania czasu dla seniorów w gminie Kolno. Powstaną w niej cztery kluby seniora w miejscowościach – Janowo, Wykowo, Zaskrodzie i Borkowo.

To kontynuacja projektu z poprzedniego roku – mówi wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski:

– W ubiegłym roku po raz pierwszy takimi działaniami objęliśmy osoby starsze i rzeczywiście zrekrutowaliśmy trzy grupy. One bardzo fajnie działały. W tym roku do tego wróciliśmy. Wykorzystujemy oczywiście ten potencjał jaki mamy. Mianowicie pomieszczenia, ponieważ w między czasie dokonaliśmy remontu pomieszczenia w Zaskrodziu. 

Kluby będą otwarte od września, ale już przygotowywany jest program spotkań:

– Są to takie zajęcia integracyjne, gdzie zapraszamy różne osoby. Seniorzy uczą się również jakiegoś rękodzieła, wykonują jakieś prace. Ważnym również elementem jest wyjazd. Zaplanowaliśmy dwa wyjazdy. Jaki to będzie wyjazd, to zobaczymy, bo bardzo często także to jest w trakcie ustalane, czy to do teatru czy też jakaś taka bardziej krajoznawcza wycieczka. 

Na realizację projektu „Kluby seniora w Gminie Kolno” samorząd pozyskała fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w wysokości 181 tys złotych.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *