RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd będzie wnioskować o wsparcie inwestycji w Glinkach i Lachowie

Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno uczestniczył w spotkaniu z Kazimierzem Gwiazdowskim Posłem na Sejm RP. W Grabowie samorządowcy z regionu rozmawiali o nowym rządowym wsparciu dla gmin, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y – państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Gmina Kolno będzie składała wnioski o dofinansowanie projektów w popegeerowskich miejscowościach w Glinkach i Lachowie.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł. Łącznie w skali całego kraju aż 250 mln zł.

Dla gmina takich jak nasza, typowo rolniczych, wiejskich każde wsparcie inwestycji warte jest starania i bardzo się cieszę, że rząd w sposób szczególny pochylił się nad gminami w których kiedyś funkcjonowały PGR-ymówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno

Na popegeerowskich terenach w Grabowie w spotkaniu z Posłem uczestniczyli również Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk, Elżbieta Dymecka Zastępca Wójta Gminy Radziłów i gospodarz miejsca – Andrzej Piętka Wójt Gminy Grabowo.

UG Kolno/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + eight =