RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd chce zbudować własną spalarnię śmieci

Rosnące ceny gospodarowania odpadami komunalnymi oraz ostatnia awaria instalacji w Czartorii rodzi pytania, o to, co więcej można zrobić w temacie śmieci. Zdaniem wójta gminy Kolno, Józefa Wiśniewskiego, jest potrzeba wybudowania spalarni śmieci.

– Ustawa dopuszcza budowanie takich mikro instalacji. Spalarnia o mocy 5 mega tutaj już można byłoby taką spalarnię wybudować poprzez połączenie wysiłków kilku gmin. Założenie związku gmin i wtedy już taka spalarnia spokojnie wystarczyłaby żeby spalić te śmieci, które są wytworzone w poszczególnych gminach. 

Budowa spalarni niosłaby za sobą również inne pozytywne aspekty:

– Oprócz tego, że pozbylibyśmy się tematu śmieci to jeszcze spalarnia wyprodukowałaby energię cieplną, która byłaby z kolei sprzedana do sieci ciepłowniczej. Także są tutaj pewne pola manewru i my już na ten temat rozmawiamy. Niemniej jednak w przekonaniu poszczególnych samorządowców jest to konieczność, dlatego na pewno w tym kierunku będziemy szli.  

Więcej na temat sytuacji związanej z gospodarowaniem odpadami komunalnymi w gminie, wójt mówił dzisiaj w audycji Gość Dnia Radia Nadzieja, którą mogą państwo wysłuchać na naszym portalu. 

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *