RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd inwestuje w sprzęt dla jednostek OSP

Umundurowanie, radiotelefony i hełmy. Gmina Kolno przekazała właśnie nowe wyposażenie dla OSP Czerwone, OSP Kumelsk i OSP Wykowo. Zakupy były możliwe dzięki dotacji od województwa podlaskiego.

Gmina Kolno otrzymała na ten cel 10 tys. zł. Nowy sprzęt przekazali strażakom ochotnikom Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Antoni Lewandowski komendant M-G OSP w Kolnie.

– To kolejne wsparcie dla gminnych  jednostek OSP w bieżącym rokumówi wójt Józef Wiśniewski.Trzeba przyznać, że pod tym względem to był wyjątkowo dobry rok. W zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego, w tym m.in. nowego wozu, oraz umundurowania dla naszych jednostek zainwestowaliśmy ponad 919 tys. zł , z czego ponad 636 tys. zł to środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych.   

Dzięki tym pozyskiwanym środkom Gmina Kolno konsekwentnie zmierza do tego, by druhowie dysponowali jak najlepszym sprzętem ratowniczo – gaśniczym i umundurowaniem. To właśnie dzięki temu mogą skutecznie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców przy zachowaniu troski o własne życie i zdrowie.

Opłacone z dotacji Województwa Podlaskiego zakupy w kwocie 10 tys. zł to:

  • radiotelefon nasobny i latarka Survivor dla OSP Czerwone;
  • 2 komplety ubrań specjalnych i hełm strażacki dla OSP Kumelsk;
  • 4 hełmy strażackie dla OSP Wykowo.

UG Kolno/oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *