RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd realizuje inwestycje drogowe [FOTO]

Trwa remont nawierzchni drogi gminnej w Zabielu. To jeden z trzech odcinków asfaltowych dróg gminnych zaplanowanych do naprawy. Kolejne remonty odbędą się na drodze gminnej  w Starym Gromadzynie i Gromadzynie Wykno.

W Zabielu inwestycje drogowe prowadzone były na drodze wojewódzkiej nr 647, a teraz rozpoczęły się również na drodze gminnej.

Konkretnie na drodze Zabiele – Stara Wieś, chodzi o naprawę asfaltu na tym odcinku, który najbardziej tego wymagał – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Remonty wspomnianych trzech odcinków dróg w Zabielu, Starym Gromadzynie i Gromadzynie Wykno zrealizujemy ze środków własnych. Na podjęcie takiej decyzji ogromny wpływ miał fakt, że obecnie cena asfaltu jest niższa niż w latach poprzednich.

Prace w Zabielu prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. W ramach remontu przeprowadzone zostaną następujące prace: ścięcie poboczy, remont cząstkowy istniejącej nawierzchni, mechaniczne oczyszczenie istniejącej nawierzchni, skropienie nawierzchni emulsją asfaltowa, wyrównanie istniejącej nawierzchni z warstwy wyrównawczej asfaltowej, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego i uzupełnienie poboczy.

UG Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *