RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd sukcesywnie realizuje inwestycje drogowe

Poprawia się infrastruktura drogowa w gminie Kolno. Jedną z inwestycji, która wpłynie na poprawienie bezpieczeństwa na drogach, jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 647.

Jej czterokilometrowy odcinek przebiega przez gminę Kolno pomiędzy miejscowościami Stary Gromadzyn i Pachuczyn – mówi wójt gminy, Józef Wiśniewski:

– Jest to totalny remont nawierzchni wraz z poszerzeniem tej nawierzchni. To spowoduje oczywiście zupełnie inną jakość korzystania z tej drogi. Przede wszystkim tutaj zasady bezpieczeństwa. Jest to droga bardzo uczęszczana, łącząca Kolno ze Stawiskami i dlatego zabiegaliśmy, żeby ten remont się dokonał. 

Poprawia się także sytuacjach na gminnych drogach:

– W tej chwili ukończyliśmy realizację trzech dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie uzyskaliśmy dofinansowanie. Jest to droga Brzózki – Tyszki-Wądołowo i droga Glinki zostały już wykonane. Nastąpił już odbiór, a w tej chwili, do końca miesiąca października, będzie wybudowany i zakończony fragment około 2 tys. 200 metrów drogi Lachowo-Kossaki. 

Wójt poinformował, że gmina złożyła już 7 wniosków na wsparcie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych i liczy na rozpatrzenie większości z nich.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *