RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: W Lachowie działa już nowe przedszkole [FOTO]

Pierwsze w gminie Kolno Publiczne Przedszkole już funkcjonuje. Grupa 44 przedszkolaków zajęcia rozpoczęła 3 lutego.

To dla nas wszystkich ogromne wydarzenieprzyznaje Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, który tego dnia odwiedził maluchy.

Kolorowe przestronne i świetnie wyposażone sale, sala dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, kuchnia i stołówka – to wszystko w jednokondygnacyjnym budynku dobudowanym do Szkoły Podstawowej w Lachowie, które powstało dzięki unijnemu dofinansowaniu. Blisko 1,5 mln zł dotacji Gmina Kolno pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Projekt pt. „Wzrost dostępności do wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” zakładał nie tylko budowę przedszkola, ale też zagospodarowanie ternu wokół. Jest wjazd do przedszkola od drogi powiatowej, chodnik, parkingi. Wszystko z myślą o dzieciach  i ich rodzicach.  

Przedszkole jest czynne od godziny 7.00 do 16.00 informuje Bogumiła Mikucka dyrektor Publicznego Przedszkola w Lachowie.Pierwsze maluszki są już u nas kilka minut po godzinie siódmej.

W trakcie dziewięciogodzinnego dnia w przedszkolu dzieci mają zapewnione trzy posiłki. Dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnie podzielone są na dwie grupy. 

Przedszkole jest piękne, warunki bardzo dobre, cieszę się, że mogę tu przyprowadzać moje dziecko – mówi jedna z mam. – Zachęcam do tego innych rodziców.

W Publicznym Przedszkolu w Lachowie wciąż jest kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych rodziców gmina zachęca do odwiedzenia nowej placówki.

Gmina Kolno/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *