RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: W Tyszkach-Łabno powstanie świetlica wiejska

Raj dla gospodyń wiejskich, miejsce odskoczni w świat kultury i sztuki. Kolejna świetlica wiejska powstanie na terenie Gminie Kolno. Tym razem chodzi o wieś Tyszki – Łabno. Mieszkańcy na budowę tego obiektu czekali od dawna – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski:

– Tyszki-Łabno jest to miejscowość, w której dwa lata temu powstało Koło Gospodyń Wiejskich. No i między innymi z myślą o tym budynku, który w przyszłości będzie użytkowany będzie również służył kołu. 

W obiekcie będzie też jedna z filii Kolneńskiego Centrum Kultury, w związku z tym służyć on będzie także mieszkańcom okolicznych wsi:

– Będzie wypracowana oferta nie tylko dla mieszkańców Tyszków-Łabno. Na tej sali, która powstanie mogą odbywać się różne spotkania, konferencje, warsztaty skupiające mieszkańców całej gmin Kolno. 

Budowa i wyposażenie świetlicy możliwe będą dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podlaskiego w kwocie 400 tys. złotych. Całkowity koszt budowy szacowany jest na ok 600 tys. Obiekt powstanie do końca tego roku.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + 9 =