RN
TwitterFacebook

Gmina Mały Płock: Z ogniem walczyło jedenaście jednostek straży pożarnej [AKTUALIZACJA]

Ogniem objęta była powierzchnia ok 400 m2, w akcji gaśniczej wzięło udział prawie 40-stu strażaków z jedenastu jednostek straży pożarnej. Znamy szczegóły pożaru, do którego doszło minionej nocy w Małym Płocku, w powiecie kolneńskim.

To była wyjątkowo trudna akcja – mówi mł. brygadier Arkadiusz Obrycki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kolnie:

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia naszych zastępów cała więźba dachowa, całe poddasze tego budynku stało w ogniu. Pożar dosyć trudny, bo to był jeden długi budynek. Tak naprawdę połączony jeden budynek mieszkalny z budynkiem warsztatowo-garażowym i do tego jeszcze budynek inwentarski. Akcja doszyć trudna, w nocy.

W wyniku pożaru ranny został właściciel objętego ogniem budynku:

– Właściciel próbował, nieskutecznie, ugasić ten pożar. Niestety nie udało się. Doznał lekkich obrażeń, oparzeń ciała. Na miejscu strażacy udzielili pomocy, następnie zespół ratownictwa medycznego przyjechał i zabrał poszkodowanego do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Kolneńska ustala co było przyczyną pojawienia się ognia w budynku.

Pożar domu – pogorzelcy potrzebują pomocy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Małym Płocku zwraca się z prośbą  o pomoc dla ofiar pożaru. Zwracamy się z prośbą o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej pożarem domu. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały dom oraz wszystko, co się w nim znajdowało: ubrania, meble, sprzęty. Dom trzeba całkowicie wyremontować, żeby nadawał się do zamieszkania. Nie ma w nim okien, drzwi, dachu i częściowo ścian.  Odbudowa będzie bardzo kosztowna dlatego każda wpłata jest na wagę złota. Rodzina potrzebuje materiałów budowlanych oraz odzieży i rzeczy codziennego użytku. Prosimy o choćby najmniejsze wsparcie, za które już teraz bardzo dziękujemy.

Pomoc finansową można przekazać na specjalnie utworzony rachunek bankowy dla rodziny:

BS 17 8754 0004 0132 0284 2000 0020 Waldemar Adam Alicki

Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Małym Płocku lub tel. 86 279 17 81

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − four =