RN
TwitterFacebook

Gmina Stawiski: Dotacja na remont remizy w Karwowie

Podpisano umowę na rozbudowę i przebudowę budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie na potrzeby świetlicy wiejskiej – Centrum Aktywności Lokalnej w Karwowie. Remont budynkuma zostać zakończony do końca października 2020 r.

Projekt rozbudowy i przebudowy budynku przewiduje wykonanie prac budowlanych, sanitarnych, elektrycznych.  Pozyskane dofinansowanie umożliwi także zakup wyposażenia, zarówno wewnętrznego, jak i na zewnątrz obiektu.

Dzięki unijnej dotacji budynek remizy w Karwowie stanie się nie tylko bardziej estetyczny, ale też bardziej funkcjonalny. Siedziba OSP zmieni się w komfortowe Centrum Aktywności Lokalnej. Z potencjału przebudowanego budynku korzystać będą druhowie z OSP Karwowo,  Koło Gospodyń Wiejskich w Karwowie i mieszkańcy.

Na realizację tego zadania Gmina Stawiski pozyskała dofinansowanie  w kwocie ponad 630 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. Całkowita wartość inwestycji to prawie 810 tys. zł.

UG Stawiski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *