RN
TwitterFacebook

Gmina Stawiski: Na budynkach gminnych powstaną instalacje fotowoltaiczne

Na ośmiu gminnych budynkach zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne w ramach projektu „Instalacje OZE na potrzeby Gminy Stawiski”. Umowę z wykonawcą podpisała 18 czerwca br. Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. Dzięki inwestycji, która w 85% dofinansowana jest z unijnych środków, słoneczna energia zamieniana będzie w prąd, co przyczyni się do ochrony środowiska, ale też do zmniejszenia gminnych rachunków za energię elektryczną.

Wykonaniem instalacji produkującej „zieloną energię” zajmie się Konsorcjum Firm: ASH Remigiusz Skowroński z Ostrołęki oraz Falcon Energy Sp. z o.o. z Białegostoku. Projektem objęte zostały budynki szkół podstawowych w Stawiskach i Porytem, budynek po byłym gimnazjum w Stawiskach, przedszkola w Stawiskach, oczyszczalni ścieków w Stawiskach oraz Stacji Uzdatniania Wody w Stawiskach, Karwowie i Sokołach. Łączna moc instalacji to 195,92kW, a planowana łączna produkcja energii elektrycznej będzie wynosić 181,41MWh/rok. Wyprodukowana w ten ekologiczny sposób energia wykorzystywana będzie na potrzeby własne obiektów, co przyczyni się do zmniejszenia kosztów ich utrzymania.

Wartość inwestycji wynosi 703.422,51 zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Termin wykonania zadania ustalono na 31 października br.

UG Stawiski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *