RN
TwitterFacebook

Gmina Turośl: Centrum Aktywności Lokalnej oddane mieszkańcom

Świetlica w Cieloszce przeszła remont i stała się Centrum Aktywności Lokalnej. To drugi tego typu obiekt na terenie gminy Turośl.

Inwestycja ma służyć do zwiększenia aktywności mieszkańców w poczuciu przynależności do miejsca i grupy. Będą w niej działały organizacje pozarządowe oraz instytucje samorządowe. W jej murach będą realizowane pomysły wyłonionych liderów i wolontariuszy oraz rozwiązywane będą lokalne problemy i konflikty. Najwięcej skorzystają na jej powstaniu osoby bezrobotne i niepełnosprawne oraz zagrożone wykluczeniem społecznym.

Pieniądze na nowe wykorzystanie świetlicy w Cieloszce udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość całej inwestycji to 850 tys. złotych, a z RPO pozyskano pół miliona złotych.

Prace polegały na rozbudowaniu budynku inwentarskiego i adaptacji istniejącej części, dociepleniu ścian, wymienianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie dachu, przygotowaniu parkingu i utworzeniu terenów zielonych.

Zgodnie z zamysłem twórców projektu powinno udać się pobudzić lokalną społeczność do wspólnego działania, integracji w przekonaniu, jak wiele od nich zależy, a nie tylko od jednostek, które za nich coś załatwią. Uroczyste otwarcie świetlicy odbyło się 4 grudnia. 

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *