TwitterFacebook

„Góry do góry!”. Dziecięca wiara w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży [VIDEO]

Własnoręcznie przekładane i ozdabiane torty, konkurs na najlepsze przebranie i pokaz niezwykłych talentów – na półkoloniach organizowanych przy parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży nie można się nudzić. Zabawa jest jednak tylko wstępem do poznawania autorytetów, od których dzieci będą mogły czerpać wzorce swojego  postępowania.

Program półkolonii zatytułowany jest „Góry do góry – dziecięca wiara.” Pomysł, razem z animatorami zaczerpnęliśmy z nowej płyty zespołu Małe TGD. Bardzo spodobała nam się ta piosenka i w oparciu o nią zorganizowaliśmy program półkolonii. Poznajemy też trzech świętych: św. Stanisława Kostkę, św. s. Katarzynę Laboure i św. Franciszka z Asyżu – mówi s. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, posługująca przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Najbardziej podobały mi się scenki o objawieniu Cudownego Medalika św. Katarzynie Laboure. Oprócz tego, że poznajemy życie świętych uprawiamy sporty. Zamiast siedzieć w domu i robić byle co można pobawić się na świeżym powietrzu, i poprzebywać z innymi – mówi Kuba Plona, uczestnik półkolonii.

Moim zadaniem jest opieka nad dziećmi, animowanie im czasu tak, żeby te wakacje były nie zapomniane. Odgrywamy scenki, przygotowujemy prace w grupach i po prostu spędzamy z nimi czas, budujemy relacje. Taki jest charyzmat naszego stowarzyszenia. Św. Wincenty a Paulo powiedział, że pomoc drugiemu człowiekowi to największy skarb jaki możemy komuś dać – mówi Julia Krajza, animatorka należąca do Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.

Myślę, że gdybyśmy zaproponowali dzieciom tylko formację i modlitwę, mniej chętnie brały by udział w tych półkoloniach, a tak widzą młodych ludzi, którzy poświęcają im czas, organizują zabawy, przygotowują scenki i opowiadania. Dzieci chcą brać przykład z tych wspaniałych młodych ludzi – dodaje s. Elżbieta.

65 dzieci, 10 animatorów i czuwająca nad wszystkim siostra Elżbieta zakończą pięciodniowe półkolonie dzisiejszego wieczoru. To jednak nie koniec wakacyjnych planów Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, która już w tę niedzielę wyjeżdża do Zakopanego, by tam łączyć rekreację i formację stowarzyszenia opartego na duchowości św. Wincentego a Paolo.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *