RN
TwitterFacebook

Grajewo: Odliczamy godziny do Lednicy online!

Zdania na temat tegorocznej Lednicy są podzielone. Część z członków grajewskiego Ruchu Lednickiego nie kryje żalu, że tegoroczna forma spotkania zakłada łączenie się w modlitwie przez internet. Inni cieszą się ze spotkania we własnym gronie, które nazywają „małą Lednicą”.

Myślę, że dla mnie to będzie duża różnica. Trzy lata już jeździłam na te duże spotkania lednickie w czerwcu. Te spowiedzi na przykład, które są na polach spowiedzi, gdzie można usiąść z księdzem na trawie i spowiedź trwa np. godzinę… to są spowiedzi które zapamiętuje się do końca życia – mówi Paulina Kiluk z Ruchu Lednickiego w Grajewie.

Na pewno będzie to jakaś różnica. Lednica jest jedyna w swoim rodzaju. Jak się widzi te dziesiątki ludzi na Polach to jest wrażenie niesamowite. Jednak jestem bardzo szczęśliwa, że możemy w jakiś inny sposób się spotkać. To na pewno będzie trudniejsze, żeby to przeżyć tak jak normalną Lednicę ale cieszę się że jest jakaś sposobność, możliwość żeby ta Lednica jednak się odbyła, taka mała ale jest – dodaje Anna Dawidowska.

Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w oparciu o zawołanie św. Jana Pawła II – Totus Tuus Maryjo! Będziemy pamiętać o tych akcentach Maryjnych. Są one w programie spotkania. O godz. 19.40 specjalnym aktem zawierzymy się przez Matkę Bożą Lednicką, specjalnym aktem powiemy Maryi „cały Twój”, a przez to oddamy życie Jezusowi razem z Maryją. Bardzo ważnym wątkiem będzie też moment błogosławieństwa rodziców. To też bardzo ważne dla ludzi młodych, dzięki temu duchowość odnawia ich relacje, w tym także relacje z rodzicami – mówi duchowy opiekun Ruchu Lednickiego w Grajewie, ks. Łukasz Lipiński.

Młodzież z grajewskiego Ruchu Lednickiego spotka się w domu parafialnym skąd zdalnie będzie łączyć się z zaplanowanymi działaniami pod Bramą Rybą i innymi miejscami, w tym także z Watykanem, skąd papież Franciszek skieruje do młodych specjalne orędzie. Transmisja modlitw, konferencji i orędzia papieża Franciszka rozpocznie się jutro (06.06) kwadrans przed 15.00 na stronie lednica2000.pl Zakończenie spotkania planowane jest po godz. 22.00.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *