RN
TwitterFacebook

Hala produkcyjna, w której będą pracować więźniowie oficjalnie otwarta [FOTO] [VIDEO]

W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oficjalnie otwarto halę produkcyjną, w której 100 osadzonych będzie produkowało meble. Jest to część programu resocjalizacyjnego „Praca dla więźniów”.

Budowa hali produkcyjnej została sfinansowana z funduszu aktywizacji zawodowej skazanych. Parametry techniczne hali to: powierzchnia zabudowy – 2190 m2, powierzchnia użytkowa – 2246m2, wysokość budynku – ponad 10 metrów, szerokość i długość – 40,55 mb i 60,56 mb.

Zatrudnienie w hali znajdzie blisko 100 osób. – To z całą pewnością przyczyni się do skutecznej resocjalizacji oraz pozwoli lepiej odnaleźć się w życiu po opuszczeniu murów zakładu karnego – mówił Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej.

Obecny na otwarciu wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński stwierdził, że jest to bardzo ważne i bardzo potrzebne przedsięwzięcie oraz zaznaczył, że ten program już przynosi efekty.

Program „Praca dla więźniów” ruszył dwa lata temu. Jego inicjatorem jest wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a realizatorem Służba Więzienna. Podczas dwóch lat zatrudnienie skazanych zwiększyło się o ponad 12 tysięcy osadzonych, a wskaźnik powszechności zatrudnienia przekroczył 53 procent.

W ubiegłym roku skazani przepracowali w skali kraju 3,5 miliona roboczych godzin o wartości ponad 49 milionów złotych. Dzięki temu osadzeni posiadający zobowiązania alimentacyjne, wpłacili na rzecz funduszu alimentacyjnego kwotę prawie 13 milionów złotych.

W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze ma powstać druga hala produkcyjna. Jak mówi Michał Zagłoba, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego służby więziennej w Białymstoku, rozmowy z kontrahentem trwają i są one już na poważnym etapie. – Jesteśmy na pewno przygotowani na to, aby jeszcze jedną halę w tym miejscu postawić.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *