TwitterFacebook

I nagroda dla Muzeum Diecezjalnego w Łomży!

Muzeum Diecezjalne w Łomży otrzymało główną nagrodę „Podlaski Laur Muzealny 2017” w kategorii wydawnictwo. Nagroda trafiła na ręce dyrektora muzeum, ks. Tomasza Grabowskiego dzięki szczególnemu wydaniu „Katalogu Wystawy Muzeum Diecezjalnego w Łomży”, który jak sam podkreśla, jest ewenementem w porównaniu do innych tego typu publikacji.

– Gdziekolwiek to wydawnictwo się nie pojawia budzi duży respekt i podziw dla wykonanej pracy. Muzea szczycące się nawet ponad stu-letnią historią nie mają tego typu opracowania. Jest to w skali muzeów diecezjalnych w Polsce jedyne, tak kompleksowe rozwiązanie popularnonaukowe w wydawnictwie albumowym. Poprzez ten katalog muzeum zostało rozsławione w Polsce, a on sam jest ceniony przez muzealników, i nie tylko – mówi ks. Tomasz Grabowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży.

Konkurs „Diecezjalny Laur Muzealny” to przedsięwzięcie, które od lat organizuje Podlaski Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Prócz kategorii wydawnictwo, nagrody zostały przyznane także za najlepszą wystawę i wydarzenie poza-wystawiennicze. Nagrodę główną w kategorii wystawienniczej otrzymała Urszula Katarzyna Siwerska z Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku za wystawę „Helena Bohle-Szacka – Mosty/Die Brücken”, natomiast nagrodę główną w kategorii wydarzenie poza-wystawiennicze otrzymał Marcin Koziński z Muzeum Wojska w Białymstoku za projekt „Piłsudski chronologicznie. Czy wiecie co Marszałek robił w waszym wieku?”. Nagrody mają charakter prestiżowy- nie wiążą się z przyznaniem środków finansowych.

Beata Borkowska

1 komentarz

  1. andrzej Odpowiedz

    Kosciol wieczny zwyciezca jakie to mile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *